Od pondělí 16.3.2020 od 7:00 fungují dvě „Školní dětské miniskupiny při Nemocnici Strakonice, a.s.“ Jako své základny budou využívat pro mladší děti zaměstnanců nemocnice prostory přízemí Dětského centra, pro starší děti počítačovou učebnu v objektu vjezdové vrátnice. Rozdělování a příprava denního programu, zaměstnání, vycházky a další – zatím ráno od 7.00 v objektu počítačové učebny. Stravování po domluvě s rodiči, možnost běžné zaměstnanecké stravy pro děti zajištěna přímo v nemocnici. Kontakt na vedoucí Mgr. Jitka Kovalčíková, 732985592.

Od pondělí 16.3.2020 je možno řešit umisťování předškolních dětí zaměstnanců nemocnice z místy uzavíraných mateřských školek do „Předškolní dětské miniskupiny", která bude fungovat v prostorách dočasně uzavřené „Dětské skupiny Srdíčko při Nemocnici Strakonice, a.s.“. Kontakt p. Lucie Nedvědová, 736209897