Aktualizace 16.9.2021

Určeno pro osoby s platným českým zdravotním pojištěním. Samoplátce naše očkovací místo  nemá oprávnění očkovat.

čtvrtek 23.9.
13:00 - 16:45 osoby od 16 let, vakcína Comirnaty (Pfizer/Biontech) nebo vakcína Janssen (Johnson and Johnson - jednodávková vakcína určena pro osoby od 18 let)

 

Mobilní očkovací tým - očkování bez registrace

aktuálně není naplánováno

Osoba se zájmem o očkování v očkovacím centru se nejprve zaregistruje v centrálním rezervačním systému (krok 1). Registrace je otevřena všem osobám od 12 let věku. Registrace probíhá pouze elektronicky. Můžete také využít telefonní linky asistující s registrací k očkování.

Samoplátcem se rozumí osoba, která nemá řádné české zdravotní pojištění.

 

Odbavení zaregistrovaných zájemců o očkování probíhá několikrát (cca 6x) denně. Čas od registrace pro získání tzv. PIN 2, který umožňuje rezervaci termínu je závislý zejm. na době trvání systémové kontroly zájemce o očkování (tzv. ztotožnění osoby v registru obyvatel), kterou nejsme schopni ovlivnit.

Jakmile občan obdrží sms zprávu s informací, že jsou volné termíny, může si některý z nich zarezervovat (krok 2). SMS zpráva obsahuje také tzv. PIN 2, který je potřeba při rezervaci termínu zadat. Platnost PINu2 je  časově omezena, rezervaci termínu je potřeba provést co nejdříve (protože neobsazené termíny jsou postupně nabízeny dalším registrovaným osobám). Pokud zájemce o očkování během platnosti kódu PIN2 termín nezíská, vrací se zpět na čekací listinu. Pokud však dvakrát po sobě zájemce o očkování termín nezíská (buď nechce, nebo nemůže nebo nestihl si termín zarezervovat), tak původní registrace propadá a při trvajícím zájmu je nutné se zaregistrovat znovu (krok 1).

Pozor - rezervaci termínu je potřeba řádně dokončit, což bude potvrzeno sms zprávou a případně emailem. Pokud neobdržíte sms s informací, že máte řádně provedenou rezervaci termínu, tak jste zřejmě rezervaci řádně nedokončili. Osoby, které nejsou řádně objednané, nemohou být naočkované.

Podrobný návod pro registraci i rezervaci naleznete zde a nebo zde.

Registrace a rezervace termínů probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému. Nemocnice Strakonice, a.s. ji nespravuje a nemůže nijak ovlivnit.

Pro zrušení termínu očkování využijte odkazy pro zrušení, které máte uvedeny v emailu s potvrzením termínu očkování, případně volejte linku 1221. 

Termín první dávky změnit nelze (můžete jej pouze zrušit - viz výše).

Termín druhé dávky změnit lze pouze výjimečně a pokud je k dispozici vhodný volný termín (např. některou vakcínou se očkuje pouze 1x měsíčně, takže možnosti změny jsou limitované). O změnu požádejte prostřednictvím telefonní linky 1221 (ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221).  

Funguje-li státem spravovaný elektronický registr očkovaných, obdržíte certifikát o očkování přímo v Očkovacím centru. V opačném případě si jej můžete v následujících dnech vytisknout na ocko.uzis.cz. Podmínkou je zadané telefonní číslo, což ne všichni očkovaní (zejména ti, kteří byli očkováni na počátku roku 2021) mají. Nepodaří-li se Vám to, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., uveďte prosím jméno, příjmení, svou identifikaci a mobilní telefon, případně email. Certifikát Vám může také vytisknout Váš praktický lékař.

Cizinci a děti bez občanského průkazu si mohou certifikát stáhnout po  zadání data narození, emailu a mobilu. 

K novému certifikátu se dostanete také naskenováním QR kódu na původně vydaném certifikátu nebo prostřednictvím eIdentita.cz

Stáhnout si můžete také aplikaci Tečka, kde můžete nahrát své certifikáty, u očkování stačí naskenovat QR kód na certifikátu.

Nejčastější dotazy k certifikátům a odpovědi na ně (www.mzcr.cz)

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nachází v prostoru Tělocvičny STARZ, Lidická 193, Strakonice (mapa). K dispozici je i bezbariérový přístup, využít můžete v centru připravené invalidní vozíky.

K parkování využijte parkovací plochy pod nemocnicí, parkování po dobu očkování zdarma. Po dobu provozu očkovacího centra je parkoviště vyhrazeno pouze očkovaným osobám, na což dohlíží strážník Městské policie.

Průchod vakcinačním centrem bývá plynulý za podmínky, že klienti dodrží příchod na objednaný čas. Je zcela zbytečné chodit dříve než máte termín, takto "ušetřený" čas pouze strávíte čekáním ve frontě před registrací. Na jeden časový slot je v centrálním rezervačním systému objednáno více lidí, obvykle 20 osob na 15 minut. K dispozici je však několik registračních a očkovacích boxů, proto se nemusíte obávat dlouhého čekání. Na celou návštěvu očkovacího centra (registrace, očkování, 15 minutový odpočinek po očkování) si vyhraďte cca 30 minut Vašeho času.

Provozní doba: Aktuálně se již neočkuje každý den. 

Registrovaní klienti znají přesný termín svého očkování, přicházejte prosím v určený čas.

Některé termíny jsou určeny pro klienty bez registrace, termín najde na této stránce (v úvodu).

Kontakt: ocko @ nemst.cz

Provedli jste registraci a nejste si jistí, zda vše proběhlo v pořádku?

Na stránce https://registrace.mzcr.cz/detail Vám registrační systém umožní provádět správu Vaší registrace. Podle aktuálního stavu (stav registrace, stav ověření osobních údajů, stav rezervace) máte možnost upravit Vámi zadané údaje či Vaši registraci zrušit.

Do správy registrace se zájemce dostane zadáním svého čísla pojištěnce (rodného čísla) a telefonního čísla uvedeného v registraci.

Je to možné, ale ne tak jednoduché, proto prosíme, zkuste se termínu přeočkování přizpůsobit a měňte ho jen v nejnutnějších případech (např. nemoc apod.). Harmonogram očkování je totiž vázán na přísun očkovacích látek a rozdělení jednotlivých dnů pro určité vakcíny či očkování prvních nebo druhých dávek. Obvykle nevíme, kdy a jak budeme třeba za měsíc očkovat. Postupujte podle pokynů pro změnu termínu uvedených na této stránce, tzn. kontaktujte linku 1221.

Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Lidická
Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Rybniční
Kotva při strakonické nemocnici
Dětské centrum Jihočeského kraje
Domov Petra Mačkov
DOZP Osek
Centrum sociální pomoci Vodňany
Oblastní charita - Sousedovice
Alzheimercentrum Loucký Mlýn
Domov pro seniory Blatná
LDN Volyně

Domov Kunšov

DPS Strakonice, DPS Blatná, DPS Vodňany, DPS Bavorov

Města a obce: Bezdědovice, Blatná, Sedlice, Vodňany, Volyně

Firmy: Jihočeské drůbežárny, Vertiv, A. PÖTTINGER, spol. s r.o. - Vodňany

Go to top