• Primář

  MUDr. Karel Kusche

 • Vrchní sestra

  Mgr. Hana Štěpánová

 • Telefon

  (0420) 383 314 231

Zdravotní služby oddělení následné péče - onp

Oddělení následné péče naší nemocnice poskytuje zdravotní péči nemocným se stanovenou diagnózou po odeznění akutní fáze onemocnění a ve stabilizovaném stavu. Přijímáni jsou pacienti vyžadující dlouhodobější léčebně-rehabilitační, ale s perspektivou propuštění. Jedná se tedy o stavy, u nichž lze předpokládat, že terapie a intenzivní rehabilitace povedou ke zlepšení zdravotního stavu a soběstačnosti. Cílem péče na našem oddělení je návrat pacientů do domácího prostředí či zlepšení soběstačnosti v prostředí mimo zdravotnictví. Zdravotníci se během péče o pacienta zaměřují i na moderní přístupy k hojení ran, podtlakovou terapii a aktivizaci seniorů. Hospitalizovaným pacientům jsou také k dispozici služby nemocničního kaplana.

Oddělení následné péče se spolu s úsekem DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče o pacienty v tzv. „bdělém bezvědomí") nachází ve zmodernizovaných prostorech pavilonu NORD. Současná kapacita je 36 lůžek následné péče, osm sociálních lůžek a pět lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).

V rámci oddělení je vyčleněno 5 lůžek pro pracoviště poskytující dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči (DIOP) pacientům se závažným (nejčastěji neurologickým) postižením, jejichž stav již nevyžaduje umělou plicní ventilaci, vyžaduje však intenzivní dlouhodobou ošetřovatelskou péči o dýchací cesty. Cílem péče o tyto pacienty je poskytnutí kvalitní zdravotní ošetřovatelské péče - zabezpečení vitálních funkcí, dostatečného příjmu kalorií a tekutin, předcházení nosokomiálním infekcím a poškozování kožního krytu a zhoršování pasivní hybnosti končetin. V péči o pacienty uplatňuje proškolený personál koncept metody bazální stimulace.

 • Následná péče

 • DIOP

 • Rehabilitace

Barevná výzdoba oddělení

Oddělení následné péče, kde pacienti obvykle tráví několik týdnů dlouhou léčbu, zpestřily obrazy a malované texty. Postaral se o to Nadační fond Zdeňky Žádníkové, který spolupracuje s nemocnicích i na řadě dalších oddělení. Dar strakonické nemocnici je pokračováním cyklu mobilních nástěnných maleb, které Magda Veverková vytváří pod názvem Přísloví pro potěšení. Vynikají jak svou nápaditostí, tak originálním, nezaměnitelným výtvarným stylem.

Tým oddělení následné péče

Seznamte se s vedením týmu lékařů a ošetřovatelského personálu, který se stará o pacienty oddělení následné péče.

ourteam-1

MUDr. Karel Kusche

primář

odn@nemst.cz

ourteam-3

Mgr. Hana Štěpánová

vrchní sestra

odn-vrchni@nemst.cz

ONP - kontakty

Lůžková část:

383 31 4231

Primář:

383 31 4233

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vrchní sestra:

383 31 4367

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sociální pracovník

Mgr. Petra Hoblová

383 31 4410
722 977 017
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
úterý a čtvrtek 7:00 - 15:30

Mapa areálu

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top