Ve čtvrtek 21. června se uskuteční jubilejní 20. ročník Dne lékáren. Připojí se k němu také Nemocnice Strakonice, která pro klienty připravila edukační materiály a drobné dárky.
Ústřední téma letošního ročníku má název Co znamená být lékárníkem. „Má za úkol přiblížit profesi lékárníka veřejnosti, podrobně vysvětlit, co je náplní jeho práce, jaké jsou jeho kompetence a proč je tato profese v mnoha ohledech nenahraditelná,“ popisuje vedoucí lékárnice Lékárny Nemocnice Strakonice PharmDr. Ladislava Hoštičková.

Den lékáren je tradiční akcí České lékárnické komory.