We have been developing JSN Medis for more than a year and that tremendous amount of time allowed us to roll out some really advanced stuff. For us, the word advanced is not just fancy marketing buzz, but really something that you will not likely see anywhere else.

Easy to Start

JSN Medis provides unique mechanism of installing sample data on directly your current website. Just few clicks and the demo website is here.

More about sample data

Mobile Ready

JSN Medis provides special built-in design optimized for modern mobile devices such as iPhone, Android and Windows Mobile-based.

More about mobile support

Painless Configuration

JSN Medis provides 40+ template parameters for super flexible template configuration. All parameters are nicely arranged in multiple sections for easy and convenient access.

More about template configuration

Image Gallery

The image gallery you see on this website is cool product JSN ImageShow. You can use this product to show either professional photo portfolio or your family album.

More about JSN ImageShow

RTL Layout

All JoomlaShine templates are equipped with native RTL layout support. We tweak every tiny details to make template look absolutely awesome in RTL mode.

More about RTL layout

JSN UniForm

The powerful features of JSN UniForm will surely amazed you when first met. Easy-to-use, free from extreme technical knowledge, but still so practical, tons of form is all in your hand!

Read more about JSN UniForm

Oznámení a chystané akce