Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Základem Střediska vědeckých informací (SVI) je základní knihovna se specializovaným fondem a je zřízena za účelem poskytovat veřejné informační a knihovnické služby.

Středisko provádí meziknihovní výpůjční službu včetně cirkulace a zprostředkovává mezinárodní meziknihovní výpůjční službu. Provádí cirkulaci periodik běžného roku a to v rámci nemocnice i ostatních institucí. Zabezpečuje součinnost SVI v regionu i mimo něj.

 

Služby knihovny

Knihovna poskytuje svým uživatelům tyto služby:

 

  • výpůjční
  • meziknihovní
  • informační : o katalozích, fondech a využívání knihovny, ústní informace bibliografického a faktografického charakteru, informace z oblasti lékařství a zdravotnictví
  • přístup na internet : multimediální PC, barevná tiskárna, scanner
  • na základě požadavků uživatelů knihovny vyhledává na internetu

 

 

Kontaktní osoba:

Renata Kovářová

tel. č.: 383 314 441

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1. patro budovy hlavní vrátnice v areálu nemocnice 

 

 


  

Odkazy:

Národní lékařská knihovna

Národní knihovna České republiky

Šmidingerova knihovna Strakonice

 

 

Kde nás najdete


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.