Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

"... přístup veškerého personálu od lékařů počínaje po pomocný personál konče je úžasný ..."

"Chtěla bych poděkovat za odbornou léčbu a vzorný přístup celého oddělení. Chtěly bychom poděkovat za profesionální přístup k léčení všem lékařům a sestřičkám na interním oddělení ve strakonické nemocnici."

 

Na interním oddělení bývá ročně hospitalizováno přes 3 tisíce pacientů a jejich počet každoročně narůstá. Oddělení má akreditaci pro specializační vzdělávání v oborech vnitřní lékařství, gastroenterologie a nefrologie. Jednotka JIP slouží pro pacienty s koronárními příhodami, dekompenzací diabetu mellitu, se selháním ledvin, krvácením do zažívacího traktu, intoxikacemi a dalšími život ohrožujícími komplikacemi.

 

MUDr. Ivo Horný

primář oddělení

383 314 242

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Alena Zíková

vrchní sestra

383 314 241

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

MUDr. Marek Mika

zástupce primáře

 

383 314 243  

MUDr. Josef Moltaš

vedoucí dialýzy

383 314 145

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lékaři interního oddělení:

MUDr. Ivan Švihálek, MUDr. Milada Cihlová, MUDr. Jiří Buriánek, MUDr. Lenka Scheinostová, MUDr. Lenka Fürstová, MUDr. Romana Zimmermannová, MUDr. Jiří Novák, MUDr. Jitka Kabourková, MUDr. Jana Scheinherrová, MUDr. Jan Vašíček, MUDr. Eva Dvořáková, MUDr. Martina Odvodová, MUDr. Vlaďka Jandová, MUDr. Vilma Zarembová, MUDr. Lucie Koubková, MUDr. Martina Syrinek, MUDr. Josef Hajzler, MUDr. Martina Chumová, MUDr. Šimon Matějka, MUDr. Dana Muslimova, MUDr. Ekaterina Sacharova, MUDr. Dominika Brichtová, MUDr. Kristýna Bubíková, MUDr. Barbora Černá, MUDr. Jana Schmittová - garant kožních lůžek

 

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.