Od čtvrtka 20. února funguje v ústavní lékárně strakonické nemocnice volný přístupový bod k internetu Wi-Fi free. "Zákazníci se mohou volně přihlásit k internetu, načíst QR kód z úložiště SUKL a výrazně usnadnit výdej léků," uvádí předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala. Přístupové AP body jsou: Lekarna2G_Free a Lekarna5G_Free.
Pacienti dostanou elektronický recept do svého mobilu a po otevření QR kódu lékárna hned načte číslo léku i dávkování, nemusí se diktovat žádná čísla, ve kterých může dojít k přepisu nebo chybě. Informaci o dávkování si pak může pacient také otevřít kdykoliv doma. I podle lékárníků jde o velké zrychlení, přestože zákazníci teprve začínají novou možnost využívat.