Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Lékárna

V lékárně Nemocnice Strakonice, a. s., mohou klienti využívat novou službu, tzv. lékové poradenství. Odborníci v rámci ní zájemcům poradí například s tím, zda a jak lze různé medikamenty kombinovat, jakou stravou je doplnit nebo čím nahradit lék, který vyvolává alergické reakce pacientů.

Odborné konzultace poskytuje Mgr. Jan Komrska, držitel Certifikátu o absolvování garantovaného kurzu České lékárnické komory. „Pacient může konzultovat přímo s magistrem své lékové problémy v diskrétním prostoru – v nově vybudované konzultační místnosti. Získá informace o správném užívání léčiv, možných interakcích při užívání více léků, o nesnášenlivosti medikamentů nebo vlivu potravy na účinnost přípravků,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Poradenství je poskytováno bezplatně.

 

V časopisu Maxim byl publikován rozhovor s Mgr. Janem Komrskou z nemocniční lékárny. Tématem rozhovoru byla především prezentace nové služby nemocniční lékárny - tzv. lékové poradenství. Článek si můžete přečíst zde.


Lékárna Nemocnice Strakonice je lékárnou s odbornými pracovišti dle souhlasného stanoviska SÚKL k technickému a věcnému vybavení zdravotnického zařízení.

Zabývá se výdejem a přípravou léčiv pro ambulantní pacienty i hospitalizované. Připravuje léčivé přípravky nesterilní, sterilní s protimikrobní přísadou a léčivých přípravků a obsahem cytotoxických látek. Kromě výdeje na recepty a žádanky zajišťuje lékárna prodej léčivých přípravků a dalšího doplňkového sortimentu. Významné je rozšíření nabídky zdravotnických prostředků vydávaných na poukazy i formou volného prodeje. Pracovníci lékárny se také podílejí na zabezpečení řádného zacházení s léčivy v rámci klinických studií. Lékárna je akreditovaným pracovištěm pro dva obory specializačního vzdělávání farmaceutů (nemocniční a veřejné lékárenství). Dále se podílí na přípravě studentů farmaceutických fakult a VOŠ, obor farmaceutický asistent. Lékárna je rovněž informačním centrem o lécích. Lékárna splňuje podmínky dané zákonem o elektronické evidenci tržeb (EET), kupujícím vydává účtenky a eviduje přijatou tržbu u správce daně.

 


Vedení lékárny

PharmDr. Ladislava Hoštičková, vedoucí lékárník

Magdalena Plojharová, vedoucí farmaceutická asistentka

 

Kontakty:

Tel.: 383 314 390, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Přehled pracovišť

 

VEŘEJNÁ LÉKÁRNA

Tel.: 383 314 390, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nachází se v areálu nemocnice, v  přízemí budovy „zubní polikliniky“. Pro veřejnost poskytuje komplexní lékárenskou péči, včetně poradenství. Zajišťuje přípravu a výdej léčiv na recepty, výdej zdravotnických prostředků na poukazy, výdej na žádanky pro poskytovatele ambulantní a lůžkové péče, které nejsou součástí Nemocnice Strakonice. Další významnou činností je volný prodej léčiv, zdravotnických prostředků a širokého doplňkového sortimentu.

Provozní doba: pondělí - pátek: 7.00 – 17.00

 

 

 

ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ PRO VÝDEJ ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ

Tel.: 383 324 687, 727 918 424, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nachází se v přízemí OC Hvězda, Lidická 1081, Strakonice

Pracoviště nabízí široký sortiment zdravotnických prostředků vydávaných na poukaz (ortopedické, stomické, obvazový materiál, pomůcky pro diabetiky, při inkontinenci a jiné) i pomůcky volně prodejné. Klienti jistě ocení velký výběr zdravotní obuvi, tonometrů atd.

Provozní doba: pondělí - pátek: 8.00 – 16.00

 

 

 

ÚSTAVNÍ LÉKÁRNA

Tel.: 383 314 390, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nachází se v přízemí budovy „zubní polikliniky“. Vydává léčiva, enterální výživu, infuzní roztoky. Připravuje léčiva, dezinfekční roztoky a zkoumadla. Vše pouze na žádanky jednotlivých oddělení Nemocnice Strakonice.

 

 

ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ PRO PŘIPRAVU STERILNÍCH LÉČIVÝCH PŔÍPRAVKŮ S OBSAHEM CYTOTOXICKÝCH LÁTEK

PharmDr.  Marie Líbenková

Tel.: 383 314 274

Nachází se v jižním křídle Pavilonu operačních oborů. Zajišťuje přípravu cytostatik pro klienty onkologické ambulance a dalších oddělení Nemocnice Strakonice.

 

 

ODBORNÉ PRACOVIŠTĚ PRO POSKYTOVÁNÍ LÉKOVÝCH INFORMACÍ

Mgr. Jan Komrska

Tel.: 702 148 167

Nově poskytuje odborné konzultace pacientům v lékárně včetně řešení lékových problémů (Certifikát o absolvování garantovaného kurzu České lékárnické komory)Pracoviště je informačním centrem o lécích. Zájemci o tuto službu si termín konzultace domluví přímo s Mgr. Komrskou.

 

 

Přízemí:

lékárna 

 

 

 

 

 

 

 

 


Elektronický recept ("e-recept") je novinka, se kterou se můžete setkat v našich ordinacích. Formulář receptu nově neobsahuje výpis jednotlivých předepsaných léků, ale pouze čárový kód a identifikátor (alfanumerický řetězec). Na základě předložení těchto údajů Vám bude recept vydán v lékárně, která vydání elektronických receptů umožňuje (naprostá většina lékáren v ČR, lze ověřit v této databázi).

Lékárna Nemocnice Strakonice, a.s. samozřejmě výdej léků na e-recept umožňuje. 

V současné době navíc Lékárna Nemocnice Strakonice, a.s. nabízí 10% slevu z doplatku na lék, který je předepsán prostřednictvím elektronického receptu.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.