Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Radiodiagnostické oddělení

Radiodiagnostické oddělení je poměrně nové, po rekonstrukci bylo otevřeno na podzim roku 2000. Je vybaveno moderními skiagrafickými přístroji, výpočetním tomografem a angiografickým přístrojem. Na radiodiagnostickém oddělení jsou vyšetřováni pacienti jak strakonického okresu, tak velmi často i okresů sousedních, zejména prachatického, píseckého a klatovského. RDO je oddělení ambulantní s nepřetržitým provozem.

Spektrum prováděných vyšetření

MUDr. Josef Harcuba

primář

383 31 4370


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


MUDr. Pavlína Maxová

zástupce primáře
383 31 4310


MUDr. Michaela Polánková

lékařka

383 31 4310MUDr. Tomáš Fiala ml.

lékař

383 31 4310

Petr Pavlík

vrchní laborant

383 31 4314 


 


 

pavilon operačních oborů

plánek budovy


přízemí

CT, rtg vyšetření, angiografie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Na CT se provádí široká škála vyšetření orgánů a systémů celého těla. Oddělení dnes disponuje moderním přístrojem instalovaným v červnu 2011. Jde o MDCT - multidetektorový přístroj firmy GE, kde lze na rozdíl od dříve získávané jedné datové stopy pořizovat současně až 64 datových stop (s možností zvýšení až na 128 stop). Vyšetření se díky tomu výrazně urychlí a zobrazení je podstatně dokonalejší. Spektrum vyšetření zůstává prakticky stejné, nejčastěji se vyšetřuje mozek a páteř, dále orgány krku, hrudníku, břicha a pánve. Složitejší vyšetření představují CT angiografie s velmi dobrým zobrazením cév, kdy nově bude možno vyšetřovat v jednom sezení i větší oblasti, např. aortální oblouk, krk a mozek, nebo pánev s dolními končetinami. Dále je to vyšetření mozkové perfuze v akutní fázi ischemie mozku a virtuální endoskopie. Pod kontrolou CT lze vést intervenční zákroky – perkutánní punkce či drenáže cyst nebo abscesů, periradikulární terapie (ovlivnění nervových kořenů). Rychlost přístroje je velmi důležitá u akutních stavů, kdy je nutné včasné stanovení diagnózy, např. u úrazů, u embolií do plic či výdutí a disekcí aorty.


Objednání pacientů ve všední dny na tel.č. : 383 314 166, v odpoledních hodinách na tel.: 383 314 313Oddělení je vybaveno moderními skiagrafickými přístroji pro snímkování především skeletu, z větší části pro traumatologické oddělení chirurgie, pro oddělení další se zhotovují snímky páteře, kloubů ap., pro oddělení TRN velké množství snímků hrudníku. Kromě prostých snímků provádí RDO množství složitějších vyšetření různých orgánů na skiagraficko-skiaskopickém přístroji, obvykle po podání kontrastní látky - jde o vyšetření všech částí trávicího ústrojí, močového a pohlavního ústrojí, páteřního kanálu (RTG jícnu, žaludku, tenkého a tlustého střeva vč. enteroklýzy, intravenozní urografie, mikční cystouretrografie u dětí, HSG, myelografie, ve spolupráci s interním oddělením ERCP).


 Angiografické pracoviště je po rekonstrukci vybaveno modernějším přístrojem POLYSTAR fy Siemens, pracujícím rovněž s využitím digitální subtrakce. Na novém přístroji se provádějí vyšetření cév především dolních končetin pro diagnostické, event. pozdější terapeutické účely, dále pak cév krku, mozku a v menší míře i břicha

Ve spolupráci s interním oddělením provádí lékař radiodiagnostického oddělení část ultrasonografických vyšetření u ambulantních i hospitalizovaných pacientů.

Angiografie

Objednání pacientů ve všední dny na tel.č. : 383 314 166 ,

v odpoledních hodinách na tel.č. : 383 314 313Poliklinika Blatná, Jana Wericha 502, Blatná

provozní doba:

pondělí - pátek (všední dny)

7:00 - 11:30 a 12:00 - 15:30

 

telefonní kontakt: 383 423 967

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.