Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

V roce 2007 došlo na úseku hematologie a krevního skladu k nezbytné přístrojové obměně hematologických analyzátorů a k upgradu přístroje na koagulační vyšetření, což umožnilo rozšíření nabídky spektra hematologických vyšetření.

Hematologická laboratoř se zabývá vyšetřováním morfologických parametrů krevního obrazu včetně počtu retikulocytů a stanovením pětipopulačního diferenciálu leukocytů (přístrojově i mikroskopicky). Nabízí monitoring antikoagulační léčby, základní screeningové vyšetření koagulačních vlastností krve a základní vyšetření inhibičního potenciálu pomocí měření hladiny antitrombinu. Krevní sklad poskytuje imunohematologická vyšetření (stanovení krevních skupin, screening a identifikace protilátek, zkoušky kompatibility) a zabezpečuje pro lůžkovou část základní transfúzní přípravky, jako je erytocytární koncentrát bez buffy-coatu resuspendovaný a plazmu pro klinické použití.Zaměstnanci úseku
RNDr. Zdeněk Tokár
vedoucí úseku
383 31 4340
MUDr. Romana Zimmermannová
lékařka
383 31 4322
Renata Holmanová
úseková laborantka 383 31 4341

Kontakty
Vedoucí úseku, zástupce primáře
383 31 4340
Odběrová místnost
383 31 4133
Pohotovostní služba, krevní sklad
383 31 4343
Hematologie - laboratoř
383 31 4345
Koagulační vyšetření
383 31 4346
Email
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.