Aktuální informace

Již třetí ročník fotbalového turnaje odehráli zaměstnanci jihočeských nemocnic v pátek 9. června na hřišti v Katovicích. Organizace se...

Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice, a.s. mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění akreditačních požadavků podle ČSN EN ISO 15189:2013 pro laboratorní vyšetření v oborech hematologie, klinická biochemie, lékařská mikrobiologie a odběr primárních vzorků.

 

 

 

 

 

 

ČIA - Osvědčení o akreditaci - laboratorní vyšetření v oborech hematologie, klinická biochemie, lékařská mikrobiologie a odběr primárních vzorků vymezené přílohou

SZÚ - Externí hodnocení kvality v oblasti lékařské mikrobiologie - certifikát

- příloha č. 1

- příloha č. 2

EQA - Bacterial Genome Detection (Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae)

 

EARS - Net - Certificate of Participation

Institut für Qualitätssicherung - Certificate - Antibodies against Borrelia Burgdorferi sensu lato

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.