Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Onkologická ambulance

Onkologie je umístěna v přízemí moderní přístavby pavilonu operačních oborů. Působí zde onkologická ambulance, dále oddělení disponuje prostorem pro aplikaci protinádorové chemoterapie, místností národního onkologického registru a čekárnou pro pacienty. Onkologická ambulance zajišťuje vyšetření nových pacientů a dispenzarizaci vybraných onkologických pacientů pro oblast Strakonicka. Zajišťuje také konziliární činnost pro Nemocnici Strakonice. Výraznou část ambulance pak tvoří mammologická ambulance. Chemoterapie pracuje rovněž pro celý bývalý okres. Jsme schopni podávat všechny ambulantní režimy. V r. 2004 se podařilo rozšířit kapacitu aplikační místnosti chemoterapie. Součástí je i Národní onkologické registr pro okres Strakonice. Zpracovává veškerou onkologickou agendu, hlásí novotvary a zpracovává kontrolní hlášení novotvarů. Nejužší spolupráci máme s onkologickým odd. Nemocnice v Českých Budějovicích, některé hematoonkologické malignity pak řešíme ve spolupráci s hematoonkologickým oddělením FN Plzeň - Lochotín.

 

MUDr. Pavel Švihálek 383 31 4329 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


 

 


přízemí jižního křídla pavilonu operačních oborů

kompletní plánek budovy

 

ambulance, aplikace chemoterapie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.