Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Ambulance pro infekční nemoci a cestovní medicínu

Ambulance pro infekční nemoci a cestovní medicínu poskytuje péči o akutně i chronicky nemocné pacienty s přenosnými chorobami. Nejčastějšími nemocemi, pro které nás pacienti vyhledávají, jsou neuroinfekce spolu s dalšími formami Lymské boreliozy, zoonozy, mezi které patří např. tularemie, leptospiróza, dále celá řada virových chorob od infekční mononukleozy, cytomegalovirové choroby až po chřipku. Pro radu a vyšetření přicházejí i lidé s únavovým syndromem.

Velkou část klientů naší ambulance tvoří lidé s poruchou funkce jater, které dispenzarizujeme a event. zařazujeme do speciálních programů chronicky nemocných. V neposlední řadě jsme schopni poskytnou konzultace při vedení antibiotické či antivirové terapie.

Nedílnou součástí práce naší ambulance je preventivní medicína zaměřená zejména na očkování. Doporučujeme a sestavujeme individuální plán nepovinného preventivního očkování dětí i dospělých. Imunizujeme též klienty před nástupem do zdravotnictví či sociálních služeb, kdy je vyžadováno očkování proti virové žloutence typu B. Poskytujeme poradenství z oblasti cestovní medicíny před výjezdem, tak po návratu z rizikových oblastí. Vystavujeme mezinárodní očkovací průkazy.

 

 


MUDr. Marie Kotišová

vedoucí lékařka

383 31 4234

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Sestra: Věra Vrbová

 


 


přízemí

Ambulance pro infekční nemoci a cestovní medicínu

 

  


Níže uvedený rozpis ambulancí může být dle provozních podmínek aktuálně změněn.

 

Ambulance Strakonice
383 31 4234  
pondělí 7.30 - 12.00, 13.00 - 14,00
 
úterý 7.30 - 12.00, 13.00 - 14,00
mimo první úterý v měsíci
středa 7.30 - 12.00, 13.00 - 14,00  
čtvrtek 7.30 - 12.00, 13.00 - 14,00
 
pátek neordinujeme
  

 

Ambulance pro infekční nemoci a cestovní medicínu sídlí v přízemí nemocniční ubytovny.

Na vyšetření v pondělí a v době od 13.00 - 14.00 je nutné se předem objednat.

 

V průběhu prázdnin: ambulantní vyšetření po předchozí telefonické domluvě (383 314 231).

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.