Ve dnech 13. - 16. listopadu se již poosmé uskuteční v prostředí lékáren Antibiotický týden, který patří mezi každoroční kontaktní kampaně lékárníků směrované na pacienty. V lékárně Nemocnice Strakonice dostanou klienti rozšířené informace, jak správně ATB užívat, aby se předešlo vzniku rezistence.

„Cílem Antibiotického týdne je upozornit na nebezpečí takzvané antibiotické rezistence, která by mohla vzhledem k nesprávnému užívání antibiotik a nedostatečnému vývoji nových léků znamenat problém nevyléčitelných infekcí pro budoucí generace,“ uvádí předseda představenstva strakonické nemocnice MUDr. Tomáš Fiala.

Strakonická lékárna připravila také edukační materiály. „Klienti také budou moci vyplnit dotazník, jehož cílem je zjistit názory a zkušenosti s léčbou příznaků nachlazení a s léčbou antibiotiky,“ dodává MUDr. Fiala.