Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Nemocnice uspořádá ve čtvrtek 5. října uspořádá ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) v reprezentačních prostorách strakonického hradu již čtvrtý ročník česko-amerického neurologicko/internistického sympozia, které se koná pod záštitou hejtmanky Ivany Stráské.

„Pokračujeme v tradici, kterou jsme založili před patnácti lety a ve které intenzivně pokračujeme několik posledních let. Již z minulých ročníků jsme zvyklí na vysokou odbornou úroveň všech prezentací, které nacházejí vynikající odezvu v řadách odborníků z velké části převážně jihozápadních Čech. S bostonskou nemocnicí navazujeme kontakty zejména díky skvělé spolupráci s profesorkou Dianou Apetauerovou, která je strakonickou rodačkou,“ řekl k sympoziu předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

V průběhu dne dojde i na prohlídku prostor strakonické nemocnice. „Bostonští lékaři bývají vždy mile překvapeni jak komfortním zázemím pro pacienty, tak náležitou profesinalitou našich zdravotníků,“ dodal Tomáš Fiala.

Odborný program bude nabitý. "Témata přednášek pokryjí velkou část neurověd a budou tentokrát hodně zaměřeny i na budoucnost, na nové trendy a postupy v léčbě zejména neurodegenerativních onemocnění,“ řekl o programu sympozia hlavní organizátor akce a současně i přednášející primář strakonické neurologie Pavel Houška.

Mezi pozvanými řečníky budou zastoupeni jak lékaři z amerického Bostonu, tak čeští odborníci z pražských klinik a ze strakonické nemocnice. Kromě vysoce odborných přednášek zazní i sdělení o vývoji amerického zdravotnictví a jeho současných výzvách.

Zdroj: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/americane-prijedou-do-nemocnice-jiz-poctvrte-20171003.html