Od července byly v celém holdingu Jihočeské nemocnice, a.s., navýšeny mzdy nelékařskému zdravotnickému personálu pracujícímu bez odborného dohledu ve...

Chirurgické oddělení Nemocnice Strakonice má od 1. července letošního roku nového primáře. Stal se jím Radek Chalupa, který nahradil Jana Hlada, jenž funkci primáře zastával od 1. září 2004.

„Jan Hlad významně rozvinul chirurgickou operativu břišní a cévní a výrazně se věnoval chirurgii štítné žlázy. Důležitá byla také jeho úspěšná výchova další generace strakonických chirurgů, které úspěšně dovedl k atestacím,“ připomíná předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Doktor Hlad zůstává kmenovým lékařem nemocnice v pozici šéfa chirurgické ambulance, jeden den v týdnu povede cévní ambulanci a poradnu na poliklinice v Blatné.

Nový primář strakonické chirurgie Radek Chalupa je zkušený chirurg s nejvyšší kvalifikací.

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.