Maturitní zkoušku si mnozí představují tak, že student sedí na potítku, třímá tužku v upocené ruce a doluje v paměti odpovědi na zadané téma. Kromě tohoto typického scénáře musí ale studenti některých oborů na strakonické střední průmyslové škole obhájit také svou ročníkovou práci.

V pondělí 22. května takové prezentaci ročníkové práce přihlížel i ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala, lékař Michal Pelíšek a správce počítačové sítě Milan Škrle. Nemocnice sama zadala studentům téma, a to vytvořit 3D model areálu nemocnice pro webové stránky tak, aby se návštěvníci a pacienti lépe a snadno orientovali. Maturanti Tomáš Taranda a Jiří Stulík pracovali na zadání od loňského října a prezentaci zvládli skvěle. Přiznali, že vytvořit 3D model nemocnice nebylo v některých fázích vůbec jednoduché. Museli celý areál nafotografovat z výšky, na to použili dron, i ze země a modelování některých budov jim prý dalo zabrat. Kupodivu nejméně práce měli, jak uvedli, s budovou ředitelství. Nemocnice je s konečným výsledkem spokojena a po drobných úpravách hodlá tento orientační systém ve 3D na své webové stránky umístit.

Nemocnice nebyla jedinou společností, která téma na ročníkovou práci navrhla a maturantům byla po celou dobu i nápomocna. Ročníkovou práci na zakázky si objednala i strakonická společnost ČZ. Studenti měli zpracovat návrh na robotizované pracoviště slévárny hliníku.

zdroj: Týdeník Strakonicko