Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice Strakonice, a.s.

Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) „SAVE Lives: Clean Your Hands“ (Zachraň život – umývej si ruce), upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

Cílem kampaně je zvýšení zdravotní gramotnosti dětí předškolního a školního věku, jejich rodičů a pedagogů i všech ostatních občanů primární prevencí infekčních onemocnění. Správné hygienické dovednosti a návyky si osvojujeme zejména v dětském věku a přenášíme si je do dospělosti. Proto je velice důležité učit už děti, jak postupovat při mytí rukou, seznamovat je s následky nedostatečné hygieny a upevňovat v nich správné zdravotní chování. Jako již každoročně, tak i letos zaměstnanci nemocnice připravili osvětovou akci - instruktáž správného mytí rukou, která se bude konat v prostorách vstupní haly pavilonu chirurgických oborů dne 5. 5. 2017 od 9 do 12 hodin.

Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň si ověřit jeho kvalitu v tzv. blackboxu, který odhaluje neumytá místa na rukou. Jde o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit vydezinfikované ruce, a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco neošetřené oblasti, kde mohou být i nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé. Přijďte se přesvědčit, že provádíte hygienu rukou správně!

Všichni naši zaměstnanci jsou v průběhu celého roku proškolováni v technikách mytí rukou, jejich dezinfekci a používání ochranných rukavic v různých situacích. Každou osvětovou akci vždy vítáme a využíváme při ní příležitosti podělit se o naše poznatky v ochraně před infekcemi i s našimi návštěvníky.

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.