Prozatím 15 případů chřipky A bylo k 3. lednu detekováno ve strakonických centrálních laboratořích. Počty onemocnění dle odborníků v této chvíli nevykazují známky epidemie, Nemocnice Strakonice je tedy stále otevřena návštěvám.

„Po konzultaci s odborníky zatím s možným uzavřením Nemocnice Strakonice pro návštěvy vyčkáme na aktuální čísla z 6. ledna, která poskytne Národní referenční laboratoř pro chřipku a hygienická služba. Podle situace bude dále postupováno,“ informuje ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

Z důvodu nárůstu chřipkových onemocnění vyhlásily na jihu Čech zákaz návštěv Nemocnice České Budějovice, Nemocnice Tábor a od 5. ledna také Nemocnice Jindřichův Hradec.

V předešlém týdnu vzrostl počet akutně respiračních onemocnění dle údajů Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje o 7,4 procenta. Na 100 tisíc obyvatel onemocnělo 1209 osob. Nejvyšší nemocnost je v českokrumlovském a jindřichohradeckém regionu, naopak nejmenší je v okrese Strakonice.