Zavedení systému řízení kvality podle norem ISO už není výsadou pouze strojírenských podniků, jak tomu v České republice bývalo v období před 20 lety. V současnosti je trendem také u zdravotnických zařízení. V uplynulých týdnech jej například úspěšně obhájila Nemocnice Strakonice, a.s.

Strakonická nemocnice zavedla systém managementu kvality podle normy ČSN EN ISO 9001: 2009 jako první z jihočeských nemocnic už v roce 2006 a společně s dalšími certifikáty (například od Spojené akreditační komise, Českého institutu pro akreditaci - laboratorní provoz) potvrzuje statut takového zdravotnického zařízení, které klade velký důraz na bezpečí a kvalitu poskytované péče.

„V létě jsme úspěšně prošli externím dozorovým auditem Sdružení pro certifikaci systémů jakosti (CQS), čímž i nadále splňujeme požadavky na systém managementu kvality podle normy ČSN EN ISO 9001: 2009. Audit se tentokrát zaměřil zejména na procesy sterilizace, stravovací provoz či poskytování lékařské a ošetřovatelské péče na jednotlivých odděleních nemocnice,“ sdělil ředitel Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

zdroj: Parlamentní listy