Světový den ledvin, který letos připadá na čtvrtek 10. března, si připomenou ve většině jihočeských nemocnic. Zájemcům vyšetří ledviny a upozorní na nutnost prevence nemocí tohoto důležitého lidského orgánu.

Cílem akce je upozornit na nutnost péče o ledviny, popřípadě prevenci proti onemocnění tohoto orgánu. Letošní téma Světového dne ledvin je definováno jako prevence chronických onemocnění ledvin, s bližším zaměřením na onemocnění dětí. Jedná se o 11. ročník a letošní slogan zní: „Prevence nebolí, jednejte včas!“

Jako každý rok se i letos připojí k akci Nemocnice Strakonice, a. s. Na ambulanci hemodialýzy v budově interního oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., bude od 8 do 12 hodin přítomna zdravotní sestra, která bude zájemcům z řad veřejnosti nabírat vzorky a měřit jim krevní tlak.

Pacienti s patologickými nálezy budou následně pozváni na podrobnější lékařské vyšetření. Případní zájemci by měli přijít nejlépe nalačno a se vzorkem ranní moči. Pacienti by také měli být schopni uvést seznam léků, které užívají. Kontaktovat mohou MUDr. Josefa Moltaše, vedoucího lékaře dialyzačního centra Nemocnice Strakonice, a. s., tel.: 383 314 145, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..