Strakonický deník: Pacienti mají možnost delší léčby

Nemocnice včera otevřela nové oddělení. K dispozici je zde 49 lůžek.

Nemocnice včera otevřela oddělení následné péče, stanici intenzivní ošetřovatelské péče a stanici sociálních lůžek. Celkem se jedná o 49 lůžek. „Lůžka jsou určena pro doléčení pacientů, kteří leží na akutních lůžkách chirurgie, neurologie, plicního oddělení nebo interny," uvedl šéf nemocnice Tomáš Fiala. Doplnil, že v žádném případě nejde o oddělení, kde by byli hospitalizováni pacienti zvenku.

Otevření se účastnili nejen zástupci kraje, ale také patronka oddělení následné péče, herečka Zdeňka Žádníková Volencová. „Co k takovému kroku říct? Hluboce se skláním před celým personálem, protože ještě při práci a běžném provozu zvládnout rekonstrukci je obdivuhodné. Musím ale říci i jinou věc – výzdoba a celé prostředí má
i druhou stránku. Je zde přidaná hodnota, která lidem, kteří tady jsou, dává motivaci komunikovat a dodává jim optimismus," uvedla herečka pro Strakonický deník.

Zmíněné oddělení zřídila nemocnice v pavilonu „staré gynekologie", které nazývá NORD. Veškeré náklady hradila ze svých zdrojů. Ty dosáhly výše 2,2 milionu korun včetně DPH. S budováním začala nemocnice asi před třemi měsíci. Pracuje zde
29 zdravotníků, průměrná doba doléčení je 33 dnů. Podle Tomáše Fialy je oddělení úzce spjato s rehabilitací.

Následná péče: 36 lůžek

DIOP (dlouhodobá péče): 5 lůžek

Sociální: 8 lůžek

Dvoulůžkové pokoje: 22

Třílůžkové pokoje: 1

Jednolůžkové pokoje: 1

Loni se ve starých prostorách vystřídalo 374 pacientů,
k tomu 22 DIOP a 24 na sociálních lůžkách.

Pacienti nového zařízení využívají mobilní informační systém (připnutý na zápěstí).

Zdroj: Strakonický deník

Týdeník Strakonicko: Dnes byl ve strakonické nemocnici otevřen nový pavilon

V pátek 12. února odpoledne se ve strakonické nemocnici slavnostně a oficiálně otevřelo oddělení následné péče, stanice dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a stanice sociálních lůžek. Toto oddělení se přestěhovalo do rekonstruovaných prostor v budově bývalé gynekologie a porodnice. Budova dostala název NORD, což je zkratka podle prvních písmen oddělení, které se tu nachází - Následná péče, Oční, Rehabilitace, Dětské.

Jak uvedl ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala, celková investice do této modernizace dosáhla 1,8 milionu korun bez DPH. Slavnosti se zúčastnil i hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, náměstkyně pro zdravotnictví Ivana Stráská, přijeli starostové některých měst, byli tu zástupci pojišťovny a nechyběla ani herečka Zdeňka Žádníková Volencová, jejíž nadace oddělení následné péče vyzdobila obrázky tematicky laděné na přísloví. Nebyla to její první spolupráce se strakonickou nemocnicí a herečka upřímně přiznala, že strakonická nemocnice je pro ni srdeční záležitost. Symbolickou pásku přestřihla vrchní sestra oddělení následné péče Jiřina Pacáková. Hosté se pak mohli podívat do pokojů, které už pacienti čtrnáct dní obývají. Více v Týdeníku Strakonicko ve středu 17. února.

Fotogalerie Týdeníku Strakonicko

Fotogalerie na našem Facebooku