Představitelé jihočeských firem se ve středu setkali s redakcí Deníku na společenském večeru v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Společně zhodnotili první ročník projektu Deníku s názvem Chováme se odpovědně. V něm máte možnost se každou středu seznámit s manažery úspěšných společností, které se chovají odpovědně ke svému městu a regionu, životnímu prostředí, zaměstnancům i obchodním partnerům.

„Středeční akce mě přímo nadchla. Především pro svou přirozenost a neformálnost, a po firemní stránce – kapipánská účast perfektní,“ shrnula své dojmy z akce Lenka Vohradníková z Jihočeské hospodářské komory.

Například ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala ocenil patriotismus redakce Deníku ve vztahu k jihu Čech a řekl, že bude dál velmi rád spolupracovat s naším titulem, protože je to záruka kvalitní a spolehlivé práce.

Ředitel Správy NPŠ a CHKO Šumava Jiří Mánek uvedl: „Musím říci, že si za Správu parku velice vážím toho, že jsme byli do tohoto okruhu, byť podnikatelského, přizváni. Nicméně my se chceme nadále chovat zodpovědně.“ Jiří Mánek dodal: „Zejména dnes, kdy jsou média a lidé zahlcováni negativními zprávami, je nutné upozornit na firmy, které fungují férově, dbají na životní prostředí a zaměstnávají lidi. Takže samotnou ideu projektu Chováme se odpovědně vnímám jako naprosto úžasnou.“

Generálního ředitele Madety Milana Teplého při společenském večeru překvapila hojná účast podnikatelů i zástupců veřejného života. „Je dobře, že si našli čas, který vůbec nebyl ztracený. Mimo jiné proto, že v mnoha oblastech mluvíme společnou řečí. Mám dojem, že tato nově založená tradice je našemu kraji ku prospěchu,“zhodnotil.

Jiří Gruntorád z písecké společnosti Schneider Electric ocenil přítomnost hejtmana Jiřího Zimoly. „Věřím, že projekt Deníku bude pokračovat a odpovědných firem na jihu Čech ještě přibude.“

Filip Čapka, ředitel pro strategii a rozvoj a místopředseda představenstva táborské společnosti Brisk, doplnil: „Vždy je dobře, když se byznysmeni i politici mohou neformálně sejít a poznat.“

V projektu, který podporuje informovanost o podnikatelské sféře na jihu Čech a hledá odpovědné firmy, bude Deník pokračovat i letos.

více info a fotogalerie zde