Aktuální informace

Při příležitosti Mezinárodního dne diabetu uspořádá strakonická nemocnice akci, která připomene rizika této nemoci.  Zdravotníci budou...

Lékařská pohotovostní služba (LSPP) pro dospělé v prostorách ambulance interního oddělení v přízemí budovy bude v období vánočních svátků poskytovat zdravotní služby beze změny, tzn. ve všední den od 17,00 h do 21,00h, v sobotu, v neděli a ve svátek od 8. do 20. hodiny. Mimo tuto dobu v nezbytných případech pacienty ošetří lékař interního oddělení.

 

Chirurgická ambulance je ve všední den, o víkendech i svátcích v provozu nepřetržitě 24 hodin denně v prvním nadzemním podlaží v rekonstruovaném pavilonu operačních oborů (původní budova chirurgie) Přístup na ambulanci je hlavním vchodem přes vstupní halu. Hlavní vchod do budovy je z východní strany, tj.směrem od interního pavilonu. Ve vstupní hale podá pacientům informace nepřetržitá služba.

 

Dětská pohotovost v přízemí přístavby chirurgického pavilonu ( jižní křídlo, vstup od lékárny) poskytuje lékařské služby o sobotách, nedělích a ve svátek od 8 do 20 hodin. Mimo tuto dobu vaše dítě ošetří lékař na dětském lůžkovém oddělení v prvním patře původního gynekologicko-porodnického pavilonu.

 

Lékárna nemocnice je pacientům k dispozici v pracovní dny od 7 do 16 hodin, 2. a 3. ledna bude z důvodu inventury uzavřena. Jako jediná ve Strakonicích bude mít nemocniční lékárna otevřeno pro akutní potřebu ve svátek 25. 12. od 14 do 17 hodin, ostatní svátky je lékárna uzavřena.

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.