V polovině prosince přivítají v novém pavilonu chirurgických oborů první pacienty. Řekl to šéf nemocnice Tomáš Fiala.

„Stěhování chirurgického oddělení a zprovoznění operačních sálů a ARO bude 9. až 13. prosince. Stěhování gynekologie, porodnice a chirurgické ambulance 16. až 20. prosince," uvedl podrobnosti.

Pavilon byl slavnostně otevřen 22. října. Tím mu začal roční zkušební provoz. V současné době už je instalováno zařízení pacientských pokojů, vybavení ARO a JIP, vybavení ošetřoven, porodních pokojů, nábytek. Přesunuta výpočetní tomografie, angiografie, patologie.

Co ale čeká personál? Vrchní sestra chirurgie Edita Klavíková má největší obavy ze sladění všech profesí. „Není na to žádná šablona, pro hodně lidí to bude trochu stres. Organizace práce všech oborů se bude ladit za pochodu," říká. Stavební úpravy hodnotit nechce. „Hodně lidí kritizuje, ale nikdo s žádným nápadem nepřišel. Navíc šlo o přestavbu, ne o stavbu na zelené louce," dodává.

V druhé polovině listopadu bude dořešena úpravna vody pro centrální sterilizaci, začátkem prosince světla na operační sály. Bude také doplněn některý speciální zdravotnický nerezový nábytek. Ale některé vybavení bude opravdu výjimečné – ventilační a monitorovací technika na ARO a vybavení sterilizační jednotky včetně nízkoteplotní plazmové sterilizace.

Čtěte více na: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/pacienty-privitaji-v-prosinci-20131110.html