V současné době v Nemocnici Strakonice, a.s. započala poslední etapa rekonstrukce pavilonu chirurgických oborů, která si vyžaduje řadu změn v umístění zdravotnických pracovišť. Začátek etapy je pro zdravotníky organizačně velmi náročný. Uvolnění prostor pro rekonstrukci si vyžaduje celý řetězec přesunů ne jen lůžkových oddělení, ale i přemístění některých ambulancí, při minimalizaci omezení jejich provozu. Vzhledem k tomu, že se jedná o takto významnou změnu v uspořádání pracovišť nemocnice, považujeme za nutné veřejnost s těmito změnami seznámit a požádat naše pacienty a jejich návštěvníky, aby věnovali zvýšenou pozornost informačnímu systému v areálu nemocnice, současně děkujeme za pochopení celé situace.

Jako první bylo přestěhováno odběrové centrum do původních prostor v přízemí budovy oddělení následné péče (vchod proti bufetu), ORL ambulance je umístěna v přízemí Dětského centra, ambulanci kožního oddělení najdou pacienti ve druhém patře pavilonu lékárny (u vchodu do areálu pro pěší) a dětskou neurologickou ambulanci v přízemí přístavby chirurgie vedle neurologické ambulance pro dospělé. Lůžková část chirurgie-muži je umístěna ve 3. patře gynekologicko-porodnického pavilonu.

Lůžkové dětské oddělení bude 17.-18.10. uzavřeno, pro akutní pacienty však bude zajištěn nepřetržitý ambulantní provoz v prvním patře přístavby chirurgického pavilonu (vchod od ARO), kam bude od pátku 19.10.2012 přestěhováno i lůžkové oddělení. V sobotu a neděli 20.10. a 21.10.2012 bude již i dětská LSPP v přízemí přístavby chirurgického pavilonu.

Od 15.10.2012 do 26.10.2012 dochází k postupnému přestěhování oddělení chirurgie a ARO do gynekologicko-porodnického pavilonu v následujícím pořadí: 15.10. chirurgie muži a ženy, 19.10. septická část chirurgie s urologií, 22. – 24.10. chirurgická jednotka intenzivní péče. 26.10. bude dokončeno kompletní přestěhování chirurgického oddělení včetně ambulance a odborných poraden i oddělení ARO. Telefonický kontakt na jednotlivá pracoviště se nemění.