Dvířka strakonickéko babyboxu se otevřela ve čtvrtek 21. září 2017 v 1:45. Sestřička Helena Frömlová ji držela v náručí za tři minuty, vzápětí zcela novorozenou holčičku ještě s pupečníkem poprvé ošetřil MUDr. Petr Lyer. Holčička se jmenuje Melitta a doktor Lyer potvrdil, že holčička je zdravá. Pupečník měla stisknutý žlutým kolíčkem na prádlo, což tu ještě nebylo, zabalená ve dvou tlustých dekách, ale jinak nahá.Jedná se o druhé strakonické děťátko z babyboxu.

Ať žije Melitta narozená 21. září 2017!