Porodnice a oddělení šestinedělí Nemocnice Strakonice a.s, Baby Friendly Hospital, podporuje dlouhodobě kojení jako nejpřirozenější a nejlepší způsob výživy narozených dětí.

Mateřské mléko je unikátní tekutina vytvořená v danou chvíli pro pro potřeby konkrétního dítěte. Svým složením respektuje proměnlivé požadavky na obsah živin i imunologicky aktivních látek a substancí podporujících mimo jiné rozvoj mozkových buněk. Je nedostižným vzorem pro výrobce umělých mléčných formulí. Netřeba jmenovat více důvodů, proč je podpora kojení zásadní v péči o narozené děti.

V právě probíhajícím Národním týdnu podpory kojení ( 18.9 -24.9)  bychom chtěli pozvat všechny maminky, které aktuálně řeší problém s výživou svých dětí , aby neváhaly a navštívily naše erudované sestry na oddělení šestinedělí.

Stejně tak je možné ve zbývajících pracovních dnech navštívit bez objednání  výživovou poradnu prim. MUDr. Martin Gregory  na dětském oddělení.

Jsme připravení věnovat se Vám co nám budou síly stačit

Štastné, prospívající kojené dítě je náš cíl!

Za kolektiv sester a lékařů

MUDr. Martin Gregora

primář dětského oddělení