Chirurgické oddělení Nemocnice Strakonice má od 1. července letošního roku nového primáře. Stal se jím Radek Chalupa, který nahradil Jana Hlada, jenž funkci primáře zastával od 1. září 2004.

„Jan Hlad významně rozvinul chirurgickou operativu břišní a cévní a výrazně se věnoval chirurgii štítné žlázy. Důležitá byla také jeho úspěšná výchova další generace strakonických chirurgů, které úspěšně dovedl k atestacím,“ připomíná předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Doktor Hlad zůstává kmenovým lékařem nemocnice v pozici šéfa chirurgické ambulance, jeden den v týdnu povede cévní ambulanci a poradnu na poliklinice v Blatné.

Nový primář strakonické chirurgie Radek Chalupa je zkušený chirurg s nejvyšší kvalifikací.

Oznámení a chystané akce