Nemocnice Strakonice, a.s se ve spolupráci s Jazykovým centrem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zapojila do projektu LEONARDO-IMED-KOMM-EU "Interkulturní medicínská komunikace pro Evropu".

Projekt je zaměřen na tvorbu výukového materiálu pro jazykovou přípravu zdravotnických pracovníků komunikujících s pacienty z jiných jazykových (popř. kulturních) oblastí, připravujících se na stáže v zahraničí atd. Řešiteli projektu jsou jazykoví odborníci z Německa, České republiky, Slovenska, Maďarska a Bulharska, kteří budou ve svých národních jazycích tvořit výukové materiály zaměřené na komunikaci na pracovišti, s pacienty apod. Podobný materiál zaměřený na obchodní komunikaci byl již dokončen, pro Vaši představu je zveřejněn na www.mig-komm.eu. Stejnou formou chceme vytvořit zmíněné materiály, které budou v podstatě jazykovou učebnicí zveřejněnou na internetu a vydanou současně formou DVD. Vzhledem k tomu, že je cílem projektu poskytnout dostupné informace co největšímu počtu studujících, domnívám se, že zveřejněním na Vašich webových stránkách by informaci obdržel maximální počet zájemců, kteří by výukové materiály mohli použít ke studiu. Projekt je koncipován jak pro přímou výuku, tak pro samostudium. V rámci valorizace projektu by se Vaši lékaři a další zdravotnické profese (sestry, fyzioterapeuti, porodní asistentky atd.) mohli zdarma zúčastnit výuky podle vytvořených materiálů.

Oznámení a chystané akce