Příjmová místnost porodnice slouží zároveň jako ambulance, zabezpečuje konziliární, preventivní a terapeutické činnosti pro těhotné od 24.týdne těhotenství. Činnost ambulance je zabezpečena lékařem s odbornou způsobilostí v oboru a kompletním přístrojovým vybavením pro diagnostiku nepravidelností u matky nebo plodu (kardiotokografy, ultrazvuk a další). Ambulance aktivně spolupracuje s diabetologickou ambulancí nemocnice zaměřenou na sledování poruchy glukozové tolerance a úpravu diabetu v souvislosti s těhotenstvím. Klientky, které se rozhodnou porodit na našem oddělení se mohou zúčastnit prohlídky porodních pokojů i se svým partnerem (po předchozí telefonické domluvě) a mohou být také sledovány na ambulanci porodnice, nejlépe poslední 2 týdny před očekávaným termínem porodu (nebo i dříve, podle svého ošetřujícího gynekologa).