Rodný list dítěte si osobně vyzvedne jeden z rodičů (rodiče jsou manželé) na Městském úřadě ve Strakonicích, Velké náměstí 2, po předložení platných dokladů totožnosti (občané ČR - OP otce i matky) oddacího listu a podepsaného prohlášení o jménu dítěte, a to co nejdříve po narození dítěte (§ 16 ods. 1 Zákona 301/2000 Sb).

ve zdravotnickém zařízení předloží platný OP a předá prostou kopii oddacího listu, prohlášení o jménu dítěte na matričním úřadě předloží platný OP obou rodičů a originál oddacího listu

ve zdravotnickém zařízení předloží platný OP a předá prostou kopii rodného listu, případně zápis o určení otcovství

na matričním úřadě předloží platný OP a originál rodného listu

ve zdravotnickém zařízení předloží platný OP a předá prostou kopii rodného listu a kopii rozsudku o rozvodu s právní mocí, případně zápis o určení otcovství

na matričním úřadě předloží platný OP a originál rodného listu, originál rozsudku o rozvodu s právní mocí

ve zdravotnickém zařízení předloží platný OP a předá prostou kopii rodného listu a kopii úmrtního listu manžela, případně zápis o určení otcovství

na matričním úřadě předloží platný OP, originál rodného listu a originál úmrtního listu manžela

Pokud již rodiče dítěte sepsali u matričního úřadu zápis o určení otcovství k nenarozenému dítěti, zanechají originál zápisu v porodnici. Pokud při zápisu nebyla učiněna dohoda o jménu dítěte, podepíší oba prohlášení o jménu dítěte, které odevzdají v zdravotnickém zařízení.

V případě, že se rodiče rozhodnou sepsat zápis o určení otcovství až po narození dítěte, dostaví se oba na matriční úřad a předloží platné OP, rodné listy a rozvedená matka rozsudek o rozvodu s právní mocí, ovdovělá matka úmrtní list manžela, oba doklady musí být originály.

U rozvedených a ovdovělých matek může být určeno otcovství jen v tom případě, uplynulo-li 300 dnů od právní moci rozsudku o rozvodu či úmrtí manžela (ke dni narození dítěte).

Rodiče dítěte, kteří jsou cizími státními příslušníky se informují na matričním úřadě, jaké doklady jsou třeba předložit k vystavení rodného listu.

Úřední dny Městského úřadu Strakonice

Pondělí: 8,00_ 11,30, 12,30 _ 16,00