Seznam členů etické komise

předseda: MUDr. Pavel Švihálek

členové: JUDr. Alena Hanáčková, MUDr. Jan Hlad, MUDr. Marta Jíňová, Ing. Pavlína Kořánová, MUDr. Anna Kubíncová, MUDr. Michal Pelíšek, MBA, MUDr. Vilém Zoubek, Helena Poláčková

Telefon: 383 314 126 / 120

Činnost komise

Etická komise jako nezávislá odborná komise byla v nemocnici zřízena v roce 1998. V současné době je devítičlenná, její členové byli písemně jmenováni ředitelem nemocnice.

Hlavní úkoly místní etické komise spočívají zejm. v činnosti při klinickém hodnocení léčiv probíhajícím v Nemocnici Strakonice, a.s. (nejedná se však o etickou komisi pro multicentrická hodnocení), na vyžádání se též může vyjadřovat k problémům týkajícím se obecně zdravotnické etiky. Při své činnosti se etická komise řídí platnou právní úpravou obsaženou v zákoně o léčivech a ve vyhlášce, kterou se stanoví správná klinická praxe a bližší podmínky klinického hodnocení léčiv, a pracuje podle jednacího řádu a svých standardních pracovních postupů.

Standardní operační postupy

Oznámení a chystané akce