Aktuální informace

Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice...

Aktuální informace

Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice Strakonice, a.s.

 

Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) „SAVE Lives: Clean Your Hands“ (Zachraň život – umývej si ruce), upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

 

Cílem kampaně je zvýšení zdravotní gramotnosti dětí předškolního a školního věku, jejich rodičů a pedagogů i všech ostatních občanů primární prevencí infekčních onemocnění. Správné hygienické dovednosti a návyky si osvojujeme zejména v dětském věku a přenášíme si je do dospělosti. Proto je velice důležité učit už děti, jak postupovat při mytí rukou, seznamovat je s následky nedostatečné hygieny a upevňovat v nich správné zdravotní chování. Jako již každoročně, tak i letos zaměstnanci nemocnice připravili osvětovou akci - instruktáž správného mytí rukou, která se bude konat v prostorách vstupní haly pavilonu chirurgických oborů dne 5. 5. 2017 od 9 do 12 hodin.

 

Zájemci si budou moci vyzkoušet správnou techniku mytí a zároveň si ověřit jeho kvalitu v tzv. blackboxu, který odhaluje neumytá místa na rukou. Jde o zařízení, ve kterém je zabudována UV lampa. Stačí pod ni jen umístit vydezinfikované ruce, a pod ultrafialovým světlem se správně ošetřená místa na rukou rozzáří, zatímco neošetřené oblasti, kde mohou být i nebezpečné bakterie, zůstanou tmavé. Přijďte se přesvědčit, že provádíte hygienu rukou správně!

 

Všichni naši zaměstnanci jsou v průběhu celého roku proškolováni v technikách mytí rukou, jejich dezinfekci a používání ochranných rukavic v různých situacích. Každou osvětovou akci vždy vítáme a využíváme při ní příležitosti podělit se o naše poznatky v ochraně před infekcemi i s našimi návštěvníky.

Strakonickou nemocnici navštívili v rámci "Turné plné smíchu" v pondělí 24.4.2017 Zdravotní klauni . Prohlédněte si fotky.

Nemocnice Strakonice, a.s. pořádá 3. ročník fotbalového turnaje jihočeských nemocnic. 

Podrobnosti akce:

Kde: Sportovní hřiště SK Otava Katovice

Kdy: pátek 9.6.2017 od 10,00 (prezence od 8,30)

Přihlášky do: 14.5.2017

Kontaktní osoba: Ing. Karel Matas, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Systém hry: počet hráčů 5+1, střídání hokejovým způsobem

 

Dětskému oddělení Nemocnice Strakonice bude věnován výtěžek z 1. reprezentačního zadovského plesu, který se uskutečnil v hotelu Churáňov. Finanční dar ve výši 30 tisíc korun předají organizátoři plesu zástupcům nemocnice v úterý 11. dubna v 10 hodin.

 

„Pořadatelem plesu byla Eliška Labaštová ze zadovské cukrárny ELLA, které děkujeme za podporu,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala. „Peníze použijeme k nákupu nového lůžka pro děti hospitalizované na dětském oddělení.“

 

Dar převezme osobně Tomáš Fiala s personálem dětského oddělení, vedeným primářem Martinem Gregorou a vrchní sestrou Hanou Furišovou.

Předávání cen soutěže Sestra roku se konalo 28. března 2017 v Hudebním divadle Karlín v Praze. Účastnili se jej i zástupci strakonické nemocnice v čele s ředitelem Dr. Tomášem Fialou (na snímku společně s děkankou ZSF JČU prof. Valérií Tóthovou, hlavní sestrou nemocnice Marií Janouškovou a vrchní sestrou gynekologicko-porodnického oddělení Miloslavou Bláhovou).

 

 

Štafetu od strakonické nemocnice převzala letos Nemocnice Tábor, a.s. a uspořádala třetí ročník soutěže Medik roku 2017. Za strakonickou nemocnici se akce účastnili předseda představenstva Tomáš Fiala, vrchní sestry interního a chirurgického oddělení Edita Klavíková a Alena Zíková a vedoucí personálního odboru Ivana Kačírková.

 

 

 

Ve středu 15.3.2017 proběhla v nemocnici exkurze asi 30 studentů strakonického gymnázia. Studenty a pedagogy přivítali v centrální recepci pavilonu operačních oborů Dr. Michal Pelíšek mgr. Marie Janoušková, seznámili je se strukturou nemocnic a spektrem poskytovaných zdravotnických služeb. Studenti se dále rozděleni do 3 skupin vydali na prohlídku nemocnice. Navštívili ARO/JIP, chirurgickou ambulanci, neurologické a radiodiagnostické oddělení vč. CT, centrální laboratoře, centrum péče o zrak a hemodialyzační středisko.

Dnes proběhla neformální oslava MDŽ na oddělení následné péče, kterou pro naše pacientky zorganizoval Levicový klub žen.

Fotogalerie

Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky a aktuálně platná revize ISO normy 9001. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.